USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Magazin

TRENDYOL'UN KEYFİNİ KAÇIRAN ÇAGLAYAN ÇETİN İDDİASINDA SON DAKİKA GELİŞMESİ...

Magazinhaberajans.com sitesinin iddia olarak sayfalarına taşıdığı; Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin, ile Şirket Kurucusu ve aynı zamanda CEO'su iş kadını Demet Mutlu arasında gerginlik olduğu ve bu yüzden Mutlu'nun Grub Başkanı Çetin ile yol ayrımına gelmeyi düşündüğü iddia etmişti.

TRENDYOL'UN KEYFİNİ KAÇIRAN ÇAGLAYAN ÇETİN İDDİASINDA  SON DAKİKA GELİŞMESİ...
24-01-2022 13:41
Google News
İddia olarak verilen haberde şu detaylara yer verilmişti; Geçtiğimiz aylarda eşi ve iş ortağı olan Evren Üçok ile olan evliliğini tek celsede bitiren işkadını ve şirket kurucusu işkadını Demet Mutlu Trendyol'un yüzde 86.5'ini 2018 yılında Çinli alışveriş platformu Alibaba'ya 728 Milyon 
Dolar'a satmıştı.
Bir süredir iş dünyasında ve şirket içinde ilginç bir dedikodu kulaktan kulağa yayılmaya başladı. 
İddialara göre; şirket CEO'su Demet Mutlu ile Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin'in arasının uzun bir süredir gergin olduğu ve yüzden Mutlu'nun şirket politikasından memnun olmadığı ve bu yüzden Çağlayan Çetin'i görevden almayı düşündüğünü dile getirmesi iddiası iş dünyasına bomba gibi düştü.
Demet Mutlu ve Çağlayan Çetin arasındaki gerginlik iddialara göre; Çetin, sebepsiz yere Mutlu'ya yakın olan Şirket içinde bir çok üst düzey yöneticinin mevkisini değiştirmekle başlamış.
Aynı zamanda tüketicinin sahte ürün başta olmak üzere, müşteri memnuniyetsizliği, sipariş politikasında yaşanan vurdum duymazlık Yurt Dışında yaşayan Mutlu'nun kulağına gitti. Bu şikayetler yüzünden bir çok kez Çağlayan Çetin'i uyardığı iddia edilen Mutlu'nun yapılan şikayetlere karşı Çetin'in yetersiz ve duyarsız kaldığı yaptığı geç müdahalelerle şirketin ismine zarar geldiğini düşünerek hayli gergin olduğu şirketin üst düzey yönetiminde sözlü olarak bir hayli dile getirilmeye başlanmış.
İş dünyasında ve şirket içinde her geçen gün dillenen bu dedikodu doğrumudur bilinmez ama 2018 yılında şirketin yüzde 86.5'ini alan Alibaba'nın şirket içinde yaşanan bu gerginliğe nasıl bir tepki vereceği merak konusu oldu. 
Gündeme gelen iddialar sonucunda; Trendyol içinde hareketlilik yaşandığı 
Grup Başkanı Çağlayan Çetin'in Ceo 
ve şirket kurucusu Demet Mutlu ile 
her ne kadar aralarında sorun 
olmadığını dile getirdiği ve haberlerin trendyol'a zarar verdiğini düşünerek Reklam Ajanslarını harekete geçirdikleri
İddia edildi. Pandemi Döneminden dolayı evden online olarak çalışan bir çok yöneticiye ise açıklama mesajı 
yollandığı da gelen iddialar arasında. 
SON DAKİKA GELİŞMESİ
Magazinhaberajansının Ortaya Attığı 
İddia sonrasında,Trendyol yönetiminde hareketlilik yaşandığı ve Çağlayan Çetin'in kendisini göreve Getiren şirket CEO'su Demet Mutlu ile aralarında sorun olmadığını dile gitirdiği ögenildi.
Grub Başkanı Çağlayan Çetin'in çıkan haberler sonrasında Şirketin Bir çok üst yöneticisine yazılı açıklama yaptığı ve şirket ajanslarının ise durumu toparlamak için harekete geçirildiği ögrenildi.
Şirket kurucusu ve CEO Demet Mutlu Cephesi ise yaşanan gelişmeler 
sonucunda sessizliğini koruyor.
ÇAĞLAYAN ÇETİN KİMDİR ?
Finans sektöründe yurtdışında birçok üst düzey görev üstlenen ve Londra merkezli ilk Türk yatırım bankası Dome Group’un kurucu ortağı Çağlayan Çetin, daha önce de Goldman Sachs Türkiye Başkanlığı ve Deutsche Bank Avrupa Eşbaşkanlığı görevlerinde bulunmuştu. 
Çetin, Trendyol' a grubun yeni yatırımlar, yatırımcı ilişkileri ve büyüme stratejisinden sorumlu olarak Grup Başkanı olarak göreve getirilmişti...
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler