USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Teknoloji

TikTok, Yazdığınız Metinleri Görüntüye Dönüştürecek

TikTok, sürpriz bir şekilde şimdi de Dall-E'ye rakip oldu. Popüler sosyal medya platformu, kullanıcıların kendine özgü arka planlar oluşturabilmesi için metni görüntüye dönüştüren kamera efektini duyurdu.

TikTok, Yazdığınız Metinleri Görüntüye Dönüştürecek
15-08-2022 17:03
Google News

Sadece birkaç yıl içinde Facebook'un sosyal medyadaki saltanatını sarsan ve kısa video formatının Instagram'dan YouTube'a kadar internetin dört bir yanında 'standart' haline gelmesini sağlayan TikTok, gözünü şimdi de özellikle Dall-E gibi yapay zeka araçlarıyla günden güne popülerliği artan metni görüntüye dönüştüren yapay zekalara dikmiş gibi görünüyor.

Hem mevcut hem de üzerinde çalışmakta olduğu özelliklerle Google Arama'ya dahi rakip olan TikTok, uygulamanın kamera aracına 'AI greenscreen' (Yeşil ekran yapay zeka) adında yeni bir efekt ekledi. Bu efekt ile kullanıcılar, araca bir metin yazıyorlar ve yapay zeka, metni görüntüye dönüştürerek o kullanıcıya özel bir arka plan sunmuş oluyor.

TikTok'un yapay zekası, Dall-E kadar iyi sonuç vermiyor; ama haklı bir nedeni var!

tiktok ai greenscreen

Dürüst olmak gerekirse TikTok AI greenscreen, son dönemde adını sıklıkla duymaya başladığımız Google'ın Imagen ya OpenAI'ın Dall-E 2 gibi gelişmiş metinden görüntü oluşturma araçlarına kıyasla oldukça basit sonuçlar veriyor. Görüntüler, özellikle Dall-E 2 ile kıyaslandığında hem ultra gerçekçi durmuyor hem de büyük oranda duvar kağıdı benzeri soyut görüntüler ortaya çıkıyor.

Aslına bakacak olursak TikTok'un kullanıcılara Dall-E 2 kadar gelişmiş bir 'araç' sunmamasının nedeni stratejik. Tahmin edebileceğiniz gibi araç ne kadar gelişmiş olursa cihaza o kadar fazla yük bindirecektir ki bu, her ekonomik sınıftan kullanıcısı bulunan TikTok'un pek de isteyeceği bir şey değil.

TikTok'un yapay zekası, çıplaklık ya da şiddet içerikleri oluşturmuyor

tiktok yapay zeka

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler